خانه / اقتصادی / قیمت نفت خام ایران از ۴۵ دلار فراتر رفت
731621

قیمت نفت خام ایران از ۴۵ دلار فراتر رفت

ارسال به دوستان
۰
۰به گزارش سایت خبری نگاه آفتاب از وزارت نفت، قیمت نفت خام سبک ایران در دوره گفته شده با یک دلار و پنج سنت افزایش به ۴۵ دلار و ۶۵ سنت برای هر بشکه رسید.؛ میانگین قیمت نفت خام سبک ایران از ابتدای امسال تاکنون ۳۴ دلار و ۹۴ سنت برای هر بشکه بوده است.
قیمت نفت خام سنگین ایران نیز با یک دلار و ۲۰ سنت افزایش به ۴۳ دلار و ۵۹ سنت برای هر بشکه رسید، میانگین قیمت نفت سنگین ایران از آغاز امسال تاکنون ۳۲ دلار و ۵۱ سنت برای هر بشکه بوده است.
قیمت سبد نفتی اوپک نیز در هفته مورد بررسی، به ۴۵ دلار و ۲۹ سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته پیش از آن، ۶۴ سنت افزایش دارد.
به گزارش اداره امور اوپک و روابط با مجامع انرژی وزارت نفت، هر بشکه نفت خام شاخص (WTI) آمریکا در هفته منتهی به سوم ژوئن با ٣٧ سنت افزایش ۴۹ دلار و پنج سنت معامله شد.
قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال نیز با ۲۴ سنت کاهش به ۴۸ دلار و ۵۳ سنت در هر بشکه رسید که تنها نفت خام شاخصی بود که در هفته مورد بررسی با کاهش همراه شد.
همچنین قیمت هر بشکه نفت خام شاخص دبی و عمان نیز هر کدام با ۵۰ سنت افزایش به ترتیب ۴۶ دلار و دو سنت و ۴۶ دلار و ۱۴ سنت معامله شد.
حداقل قیمت سبد نفتی اوپک در سال گذشته ۳۰ دلار و ۷۴ سنت بود و این در حالی است که این قیمت برای پنج ماه نخست سال میلادی جاری ۲۲ دلار و ۴۸ سنت بوده است.
ذخیره سازی نفت خام و بنزین در آمریکا در هفته مورد بررسی به ترتیب یک میلیون و ۳۷۰ هزار بشکه و یک میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه کاهش یافت، ضمن این که عرضه نفت خام آمریکا برای دوازدهمین هفته متوالی کاهش یافت.
منبع:ایرنا

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>