خانه / هنری / خط و نقاشی / نمایش نقاشی هایی از دوره مایاها در روز هنر مکزیک
82428844-71411459

نمایش نقاشی هایی از دوره مایاها در روز هنر مکزیک

ارسال به دوستان
۰
۰به گزارش سایت خبری نگاه آفتاب ، شیرین رضوانی، نماینده هنری کشور مکزیک در ایران با اشاره به روز هنر مکزیک اظهار داشت: دو نمایشگاه از آثار نقاشی و لباس‌های مکزیک در کنار نمایش فیلمی از هنرهای تجسمی مکزیک از برنامه‌های این روز است.
وی افزود: کشور مکزیک برای دومین سال است که آثار تجسمی خود را در این جشنواره ارائه می‌دهد. سال گذشته بخش بین‌الملل همراه با بخش ملی و داخلی در گالری صبا برگزار شد در نهمین جشنواره نیز بخش بین‌الملل از بخش ملی و داخلی که به آثار هنرمندان داخلی اختصاص دارد جدا شد.
نماینده هنری کشور مکزیک، با بیان اینکه بخش بین‌الملل در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود، درباره برنامه‌های روز هنر مکزیک توضیح داد: از جمله برنامه‌های این روز که در دو بخش برگزار می‌شود، برپایی نمایشگاهی از نگاره‌خط‌ ‌های مکزیک شامل تابلوهای نقاشی از هنرمندان مایاها است. این آثار از کتاب‌هایی که مربوط به خط ‌نگارهای مکزیک یا کدکس‌های مکزیک پیش از ورود اسپانیا به این کشور است و همچنین نمایشگاهی از لباس‌های سنتی مکزیک با المان‌هایی از همین‌ نقاشی‌ها برپا می‌شود.
وی ادامه داد: علاوه بر این نمایشگاه‌ها نمایش‌های فیلم‌هایی درباره هنر تجسمی مکزیک است و به طور خلاصه به گوشه‌هایی از هنر تجسمی مکزیک می‌پردازد.
وی با ارزیابی‌ نهمین جشنواره تجسمی فجر گفت: با توجه به اینکه در سال گذشته نیز در این جشنواره شرکت کردیم فکر می‌کنم امسال با بزرگتر شدن فضای جشنواره فضای بیشتری به بخش بین‌الملل اختصاص داده شده است اگرچه سال گذشته آثار خوبی در گالری صبا به نمایش در آمده بود اما معتقدم آثاری که در نهمین دوره در بخش داخلی و موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش درآمده است سطحی کیفی بالاتری نسبت به گذشته دارند و انتخاب‌ها به درستی انجام شده و هنرمندان این دوره آثار بهتری را برای حضور در جشنواره ارائه دادند.
به گزارش روابط عمومی جشنواره هنرهای تجسمی فجر ، نهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر با حمایت دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر تا ۳۰ بهمن در موزه هنرهای معاصر تهران و فرهنگسرای نیاوران دایر است.

منبع:ایرنا

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>