خانه / هنری / خط و نقاشی / «خیال فیروزه ای» با تکنیک آبرنگ رها به نمایش درمی‌آید
2642178

«خیال فیروزه ای» با تکنیک آبرنگ رها به نمایش درمی‌آید

ارسال به دوستان
۰
۰نمایشگاه «خیال فیروزه ای» با آثار فیروزه بختیاری و با تکنیک آبرنگ از سوم آذرماه در گالری فردا به نمایش در می آید.

به گزارش سایت خبری نگاه آفتاب فیروزه بختیاری درباره جدیدترین نمایشگاه خود با عنوان «خیال فیروزه ای» که از سوم آذرماه در گالری فردا به نمایش در می آید  گفت: در این نمایشگاه ۳۵ اثر ارایه کرده ام که همگی با تکنیک آبرنگ خلق شده اند و ابعاد کارها نیز عمدتا ۵۰ در ۷۰ و ۷۰ در ۷۰ هستند.

وی در توضیح بیشتر موضوع و تکنیک خود بیان کرد: من به سبک «آبرنگ رها» کار می کنم؛ سبکی که کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند کاملا با آن آشنا هستند. این سبکی انتزاعی در حوزه آبرنگ محسوب می شود و البته با سبک انتزاعی که در سایر رشته های هنر می شناسیم به طور کلی متفاوت است برای همین به آن سبک آزاد یا رها می گویند.

این نقاش ادامه داد: من طبیعت گرا هستیم اما از روی عکس یا مدل واقعی به صورت دیتیل کار نمی کنم بلکه چکیده ای از هر آنچه می بینم روی مقوا می آورم.

بختیاری در پایان با بیان اینکه از سال ۷۳ شروع به کار در حوزه نقاشی با آبرنگ کرده و در یک دهه اخیر بیشترین تمرکزش را روی این عرصه گذاشته است، گفت: آبرنگ را از این جهت دوست دارم که بسیار لطیف است و همه کارهای مرا به سبب رنگ‌های زنده ای که در کارهایم استفاده می کنم، می شناسند.

بختیاری در استیتمنت نمایشگاه «خیال فیروزه ای» نوشته است: زیر گنبد فیروزه ای، آنجا که طبیعت زیبایی هایش را بر ما تمام کرد، هنرمند دست به کار شد و نقش طبیعت خود را آغاز کرد. خیال فیروزه ای روایت رویاگونه من از جهان هستی است؛ جایی که در آن آسمان می تواند سبز باشد، برکه قرمز و دریا نارنجی، گل ها به هم پیوسته و کوه ها از هم جدا. در دنیای من ناممکن ها ممکن است زیرا باور دارم هنرمند قادر است با کشف نادیده ها، هر ابهامی را به تصویر کشد.

منبع:مهرنیوز

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>