خانه / اقتصادی / مخالفت صنعت نفت با تعرفه‌های فولادی آمریکا
57507396

مخالفت صنعت نفت با تعرفه‌های فولادی آمریکا

ارسال به دوستان
۰
۰دولت ترامپ با وجود مخالفت صنعت نفت آمریکا، رهبران جمهوری‌خواه در کنگره و شرکای تجاری بین‌المللی بزرگ این کشور، تعرفه‌های جدیدی برای فولاد و آلومنیوم وارداتی اعلام کرد.

به گزارش سایت خبری نگاه آفتاب ، رییس جمهور آمریکا با اعلام این تدابیر از کاخ سفید گفت: ما تعرفه‌هایی برای واردات فولاد و آلومینیوم وضع می‌کنیم و شما برای نخستین‌بار در یک مدت طولانی حمایت خواهید داشت و رشد دوباره صنایع‌تان را مشاهده خواهید کرد.

شاخص صنعتی داو جونز پس از اینکه سرمایه‌گذاران به محاسبه هزینه تعرفه‌ها در کسب‌و کار فعلی‌شان پرداختند، پنج‌شنبه گذشته ۵۸۶ واحد سقوط کرد.

نگرانی عمده صنعت نفت، هزینه‌ای است که بر دوش شرکت‌های استفاده‌کننده از خطوط لوله تحمیل خواهد شد. پالایشگاه‌ها و کارخانه‌های پتروشیمی اتکای بالایی به فولاد دارند و در حال حاضر این اتکا، بر فولاد وارداتی ارزان است.

چارلی ریدل، مدیر اجرایی مرکز گاز طبیعی مایع گفت: دولت اقدامات قابل توجهی را برای بهبود فرآیند فعلی بازبینی مجوز برای زیرساخت گاز طبیعی در پیش گرفته و اگر تعرفه‌های فولاد آنها موانع جدید و دشواری برای پروژه‌ها ایجاد کند قابل تاسف خواهد بود.

وزارت بازرگانی آمریکا پیش‌تر با انتشار گزارشی اعلام کرده بود افزایش واردات فولاد، امنیت ملی این کشور را تهدید می‌کند. ترامپ از تمهید غیرشفاف قوانین تجاری موجود برای اجرای این تعرفه‌ها استفاده کرده است که انتظار می‌رود در دادگاه‌های بین‌المللی به چالش کشیده شوند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، خودروسازان و سایر تولیدکنندگان با تعرفه‌های ترامپ مخالفت کرده و هشدار داده بودند قیمت‌های بالاتر به فروش لطمه زده و به اخراج‌های گسترده در سراسر آمریکا منجر می‌شود. دولت بوش آخرین دولتی بود که تعرفه‌های فولاد را اعمال کرد و به حذف ۲۰۰ هزار شغل در سال ۲۰۰۲ منجر شد.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>