خانه / اخبار ویژه / ۱۴ متهم بورسی ممنوع الخروج شدند
image_13960719566061

۱۴ متهم بورسی ممنوع الخروج شدند

ارسال به دوستان
۰
۰مدیر امور حقوقی و انتظامی سازمان بورس و اوراق بهادار، از صدور دستور قضایی درباره ممنوع الخروج شدن ۱۴ متهم بورسی خبر داد.

به گزارش سایت خبری نگاه آفتاب «محمدعلی شیری زاده» گفت: این متهمان بورسی بتازگی در یکی از پرونده ها که در آن ظن دستکاری و استفاده از اطلاعات نهانی می رفت، از طریق مرجع قضایی ممنوع الخروج شدند.
وی افزود: بر اساس بررسی های اولیه بازپرس، متهمان اصلی فعال در نماد بورسی مورد نظر ۳٨ نفرند و بازجویی از آنان به صورت منظم و پیوسته در حال انجام است و تحقیقات قضایی ادامه دارد و به مراحل پایانی خود نزدیک می شود.
مدیر امور حقوقی و انتظامی سازمان بورس و اوراق بهادار اضافه کرد: این ظن وجود داشت که متهمان با توجه به تخلف های متعددی که مرتکب و موجب ضرر و زیان افراد زیادی شده بودند، ممکن است از کشور متواری شوند.
شیری زاده توضیح داد: برخی متهمان تابعیت دوگانه دارند؛ بنابراین سازمان بورس بسرعت اقدام کرد و از طریق مرجع قضایی، ۱۴ نفر را که نقش مهم تر و موثرتری داشتند، ممنوع الخروج کرد.
وی افزود: این اقدام پس از آن انجام شد که گزارش هایی درباره انجام مجموعه ای از فعالیت های غیرمجاز در یکی از نمادهای بورسی به سازمان بورس و اوراق بهادار رسید. مجموعه ای از عناوین و جرایم عمومی نیز در پرونده احراز شد.
به گفته وی، این موارد اعلام شد، زیرا طبق ماده ۵۲ قانون بازار وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار در مورد جرایم عمومی، اعلام جرم است و در زمینه جرائم بورسی به عنوان شاکی وارد می شود.
مدیر امور حقوقی و انتظامی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: افرادی که در نماد بورسی مورد نظر اقدام به دستکاری و استفاده از اطلاعات نهانی کرده اند در سطح گسترده فعالیت داشتند و ما در این زمینه شکایت خود را در دادسرا به ثبت رسانده ایم.
به گفته شیری زاده، بیشتر اشخاصی که در این پرونده متهم شده اند، با همدیگر روابط فامیلی سببی و نسبی دارند و به صورت «سازمان یافته» فعالیت کرده اند؛ بدین معنی که همه متهمان با برنامه ریزی و به صورت هماهنگ اقدام کرده و جرایم متعددی مرتکب شده اند.
قرار است در هفته های آتی پس از تکمیل تحقیقات قضایی، متهمان برای اقدام های بعدی قضایی به دادسرا احضار شوند.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>