خانه / فرهنگی / رسانه / نشست سران رسانه های آسیا در چین آغاز شد
n82881097-72276334

نشست سران رسانه های آسیا در چین آغاز شد

ارسال به دوستان
۰
۰ نشست سران رسانه های آسیا به عنوان یکی از نشست های اصلی مجمع آسیایی بوائو امروز (دوشنبه) با حضور شمار زیادی از سران رسانه های آسیا و جهان از جمله مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در چین آغاز شد.

به گزارش سایت خبری نگاه آفتاب در این همایش در جزیره سانیا در استان هاینان چین ، ۸۰ تن از سران رسانه های جهان از ۵۰ کشور از جمله سید ضیا هاشمی مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) به عنوان نماینده ایران حضور دارند.
نشست سران رسانه های آسیا در چهار محور ‘یک جاده یک کمربند’ و فرصت های جدید اطلاع‌رسانی بین المللی، ۴۰ سال اصلاحات و درهای باز، توسعه چین و فرصت های جهانی، یاری به جامعه به کمک رسانه ها برگزار می شود.
سید ضیا هاشمی مدیرعامل ایرنا به عنوان یکی از مهمانان اصلی این مجمع قرار است امروز در این نشست سخنرانی کند.
‘یک جاده، یک کمربند و فرصت‌های تازه برای ارتباطات بین‌المللی’ عنوان سخنرانی مدیرعامل ایرنا در این همایش است که با حضور بیش از ۵۰ رسانه معتبر آسیا و جهان برگزار می شود.
مجمع آسیایی بوائو یکی از مهمترین مجامع و همایش های همکاری اقتصادی، فرهنگی و سیاسی میان کشورهای آسیایی و دیگر کشورهای دنیا به حساب می آید.
در جریان مراسم گشایش این اجلاس که فردا سه شنبه و با حضور صدها نفر از مقام های سراسر دنیا و آسیا برگزار می شود ‘شی جین پینگ’ رییس جمهوری خلق چین نیز سخنرانی خواهد کرد.
رهبران کشورهای جهان از جمله رییس جمهور اتریش، رییس جمهور فیلیپین، نخست وزیر مغولستان، نخست وزیر هلند، نخست وزیر پاکستان، نخست وزیر سنگاپور، دبیرکل سازمان ملل و رییس صندوق بین المللی پول در نشست بوائو شرکت می کنند.
رهبران چین از جمله ‘شی چین پینگ’ رییس جمهور نیز با مهمانان شرکت کننده دیدار کرده و انتظار می رود با آنان درباره مدیریت و اقتصاد جهان و تجارت جهانی تبادل نظر کرده و به توافق نظرهای جدیدی دست یابد.
بیش از دو هزار نفر از محافل مختلف جهان در این نشست شرکت کرده و درباره تحقق شکوفایی و توسعه مشترک و فراهم کردن زمینه های توسعه خرد برای توسعه آسیا و جهان، بحث و گفت و گو می کنند.
مجمع آسیایی ‘بوائو’ به عنوان مهمترین مجمع اقتصادی آسیا، در سال ۲۰۰۱ در شهری به همین نام در جنوب چین تاسیس شد.
هدف اولیه تشکیل این مجمع که جمهوری اسلامی ایران نیز از موسسان آن به شمار می رود، توسعه مبادلات اقتصادی، همکاری های علمی، فنی و اقتصادی بین کشورهای حوزه آسیا – پاسیفیک و نهایتا تنظیم مناسبات عادلانه این منطقه از آسیا با دنیا است.
طبق اساسنامه، مجمع آسیایی بوائو، محلی برای گفتگوی چهره‌های سیاسی، رهبران تجاری، دانشگاهیان و شخصیت‌های معروف محافل آسیایی قلمداد شده است.
این مجمع از نظر پوشش جغرافیایی، کشورهای آسیایی را در بر می‌گیرد اما در عین حال کشورهای خارج از آسیا نیز می توانند به عضویت آن در آیند، از نظر حقوقی نیز این مجمع، سازمانی غیرانتفاعی و غیردولتی بوده و در چین به ثبت رسیده است.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>