خانه / اسلایدر / کاهش بیش از ۸درصدی شمار و ارزش خودروهای وارداتی در سال ۱۳۹۶
n82882860-72279331

کاهش بیش از ۸درصدی شمار و ارزش خودروهای وارداتی در سال ۱۳۹۶

ارسال به دوستان
۰
۰گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد واردات خودرو در سال ۱۳۹۶ نسبت به سال ۱۳۹۵ از نظر تعداد ۸ و ۶۶ صدم درصد (۸٫۶۶) و از حیث ارزش ۸ و ۴۴ صدم درصد (۸٫۴۴) کاهش یافت.

به گزارش سه شنبه گمرک جمهوری اسلامی ایران، پارسال ۷۰ هزار و ۷۵ دستگاه خودرو سواری به ارزش یک میلیارد و ۸۳۸ میلیون و ۸۵۱ هزار دلار وارد کشور شد.
در سال ۱۳۹۵ تعداد ۷۶ هزار و ۷۱۵ دستگاه خودرو به ارزش ۲ میلیارد و ۸ میلیون و ۲۸۷ هزار دلار وارد کشور شده بود.
طبق اعلام گمرک همه خودروهای وارداتی به کشور در سال ۱۳۹۶ مجوزهای قانونی از جمله مجوز ثبت سفارش سازمان توسعه تجارت را داشتند.
به گزارش ایرنا، گمرک جمهوری اسلامی ایران برای حمایت از تولید و بهبود فضای کسب و کار در بخشنامه ای اعلام کرد از آغاز امسال دریافت ضمانتنامه بانکی واردات خودرو و تسهیلات ضمانتنامه کالای مشابه ممنوع است.
همچنین برای حمایت از تولید داخلی خودرو، آن دسته از کالاهای وارداتی که حقوق ورودی بالای ۲۶درصد دارند، نمی توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
به گزارش ایرنا، ساماندهی واردات و صادرات و حمایت از تولید داخلی از بندهای سیاست های اقتصاد مقاومتی است که در سال ۱۳۹۲ ابلاغ شد.
پس از آن، سال ۱۳۹۵ از سوی رهبر معظم انقلاب «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» و سال ۱۳۹۶«اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال» نام گرفت.
امسال نیز سال «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری شده است.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>