خانه / اجتماعی / اقتصاد با حمایت از جوانان کارآفرین شکوفا می شود
n82886708-72286876

اقتصاد با حمایت از جوانان کارآفرین شکوفا می شود

ارسال به دوستان
۰
۰معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به اینکه فروش نفت موجب رونق اقتصاد نمی شود، گفت: اقتصاد کشور در سایه حمایت از نیروهای جوان و کارآفرین توسعه یافته و شکوفا خواهد شد.

به گزارش سایت خبری نگاه آفتاب، سورنا ستاری روز یکشنبه در همایش حمایت از کالای ایرانی که در کانون ملائک شهرستان قرچک برگزار شد، افزود: سرمایه کشور منابع مالی آن نیست بلکه ایده، فکر و خلاقیت افراد پایه اصلی شکوفایی اقتصاد محسوب می شود.
وی اظهار داشت: راهکار اصلی برای رشد و توسعه اقتصاد کشور، حمایت جدی از نخبگان، جوانان و افراد کارآفرین و زمینه سازی برای مشارکت آنان در عرصه های مختلف است.
ستاری گفت: اقتصادی که مبتنی بر علم و تعقل باشد، همواره پویا و حرکتی رو به رشد خواهد داشت.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افزود: اقتصادی که بخواهد با تکیه بر درآمدهای نفتی رشد و شغل ایجاد کند به طور یقین موفق نبوده و به نتیجه دلخواه و مطلوب نمی رسد.
وی با اشاره به سیاست محوری دولت در حمایت از شرکت های دانش بنیان برای کارآفرینی، تصریح کرد: شرکت های دانش بنیان ظرفیت بسیار مناسبی برای ایجاد اشتغال مولد و رشد و توسعه اقتصادی دارند.
به گفته وی، ایجاد اشتغال با استفاده از درآمدهای نفتی پایدار و مولد نیست و به همین دلیل موجب رشد اقتصادی کشور نخواهد شد.
معاون رئیس جمهوری با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان «حمایت از کالای ایرانی»، اظهار داشت: حمایت از کالای ایرانی باید به یک باور و فرهنگ در جامعه تبدیل شود تا بازار مناسب برای عرضه تولیدات ملی نیز فراهم شود.
ستاری با بیان اینکه باید از تولید کننده داخلی حمایت شود، تصریح کرد: تولید محصولات کیفی و قابل رقابت با کالاهای خارجی نیز باید به عنوان یک اولویت دراین حوزه مورد توجه ویژه قرار گیرد.
فرماندار شهرستان قرچک نیز در این همایش گفت: دولت توجه ویژه ای به تامین و توسعه زیرساخت های موردنیاز این شهرستان در بخش های مختلف دارد.
مسعود مرسل پور افزود: احداث بیمارستان دولتی ۹۶ تختخوابی با امکانات مناسب و افزایش ۲۰۰ درصدی مراکز بهداشت و درمان شهری و روستایی از جمله اقدامات مهم دولت تدبیر و امید در شهرستان قرچک است.
وی با اشاره به راه اندازی شهرک صنعتی قرچک، اظهار داشت: پیش از سال ۹۴ تنها سه کارخانه در این شهرک فعال بود که امروز ضمن فعالیت ۲۰ واحد تولیدی، ۲۵۰ کارخانه دراین شهرک نیز درحال ساخت است.
شهرستان قرچک در ۳۰ کیلومتری جنوب شرق تهران قرار دارد.

منبع: ایرنا

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>