خانه / اسلایدر / هشت فروند هواپیمای ATR72 در سال ۲۰۱۸ تحویل ایران ایر می شود
n82889776-72292347

هشت فروند هواپیمای ATR72 در سال ۲۰۱۸ تحویل ایران ایر می شود

ارسال به دوستان
۰
۰قائم مقام سابق وزیر راه و شهرسازی در اموربین الملل گفت: در سال ۲۰۱۸ کمپانی ای. تی. آر هشت فروند از هواپیماهای ATR72 سری ۶۰۰ را تحویل ایران ایر می دهد.

به گزارش سایت خبری نگاه آفتاب، اصغر فخریه کاشان افزود: طبق قراردادی که ایران ایر با شرکت ایرباس منعقد کرده در صورتی که ما بتوانیم در سال ۲۰۱۸ پیش پرداخت های خود را به ایرباس پرداخت کنیم سه فروند هواپیمای ایرباس نیز در این سال تحویل ایران ایر خواهد شد.
وی با اشاره به قرارداد ایران ایر با شرکت هواپیما سازی بوئینگ گفت: قرارداد ما با بوئینگ تغییری نکرده اما به علت تصمیمات روزانه ترامپ ما ناچاریم به نحوی عمل کنیم که پرداخت های ما با هیچ ریسکی و یا مشکلی مواجه نشود.
فخریه کاشان بیان کرد: طبق قراردادی که بین شرکت ایران ایر و بوئینگ منعقد شده در سال ۲۰۱۸ باید این شرکت سه فروند هواپیما به ایران ایر تحویل دهد بشرطی که ما بتوانیم وجه خود را به بوئینگ پرداخت کنیم و این در تعهدات شرکت بوئینگ است.
قائم مقام سابق وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل یادآورشد: هم اکنون با مقامات شرکت بوئینگ در حال مذاکره هستیم تا با انجام برخی تغییرات در قرارداد ایران ایر بتواند در سال جاری میلادی سه فروند هواپیمای خود را تحویل گیرد.
وی با اشاره به پایبندی جمهوری اسلامی ایران به توافق هسته ای و برجام تاکید کرد: اگر دولتمردان امریکایی در تحویل هواپیماهای بوئینگ به ایران محدودیتی ایجاد کنند این برخلاف برجام است.
به گزارش ایرنا، با اجرایی شدن برجام و لغو تحریم های ظالمانه و با امضای قرارداد خرید ۲۰۰ فروند هواپیما توسط ایران ایر با شرکت های ایرباس، بوئینگ و ATR، تاکنون سه فروند هواپیمای ایرباس و هشت فروند هواپیمای ATR72 سری ۶۰۰ وارد کشور شده و هم اکنون شرکت ای. تی. آر آماده تحویل نهمین و دهمین هواپیمای ATR72 سری ۶۰۰ به ایران است.
در پی توافق برجام و لغو تحریم ها قرارداد خرید ۲۰ فروند هواپیمای ATR72 سری ۶۰۰ بین هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ‘ هما ‘ و شرکت ایتالیایی – فرانسوی ATR به امضا رسید.
نخستین هواپیمای ATR72-600 در سال ۲۰۱۰ تحویل مشتری شد و این هواپیما منطبق با آخرین تکنولوژی و جدیدترین سیستم های رفاهی و ایمنی در صنعت هواپیمایی جهان است که هم اکنون این هشت فروند ای. تی. آر در ناوگان هوایی ایران ایر در مسیرهای کوتاه در حال پرواز است.
مدل سفارشی ایران ایر قادر است ۷۰ نفر را تا مسافت ۱۵۲۸ کیلومتر جا به جا کند و به خاطر استفاده از موتورهای ملخی بسیار کم مصرف، ایمن و پیشرفته هزینه های عملیاتی آن به شدت پایین و مقرون به صرفه است.
این هواپیما قادر است در تمام شرایط جوی پرواز کند و به دلیل مجهز بودن کابین خلبان به نمایشگرهای بسیار پیشرفته امکان فرود در سخت ترین شرایط جوی را نیز دارد.
این مدل و مدل های قبلی سالیان زیادی است که در کشورهای مختلف دنیا از آمریکا و قلب اروپا تا خاور دور مورد استفاده شرکت های مختلف هوایی قرار گرفته و ایران ایر در تلاش است بخشی از ناوگان کوتاه برد خود را با این هواپیماها نوسازی کند.
لزوم توجه به قابلیت پرواز در هر شرایط جوی با توجه به چهار فصل بودن کشورمان حقیقتی غیر قابل انکار است و هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با در نظر گرفتن تمام مسایل فنی، اقتصادی و صنعتی این هواپیماها را برای ناوگان خود انتخاب کرده است.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>