خانه / اجتماعی / فرسفج اولین شهر بدون پلاستیک ایران خواهد شد
image (2)

فرسفج اولین شهر بدون پلاستیک ایران خواهد شد

ارسال به دوستان
۱
۰عباس جلالوند شهردار فرسفج  : در سال ۹۷ برنامه فرسفج شهر بدون پلاستیک را با همکاری و همیاری مردم فهیم فرسفج و دوست داران محیط زیست عملیاتی میکنیم .

به گزارش سایت خبری نگاه آفتاب، دکتر  جلالوند  در جلسه ای  که روز یکشنبه ۲ اردیبهشت به مناسبت روز  جهانی زمین پاک در محل کاروانسرای شاه عباسی این شهر برگزار گردید با اشاره به ضرورت  تغییر  سبک زندگی و تلاش برای حفظ محیط زیست و ارتقا شاخص های یک زندگی پاک گفت :  سال ۹۷ با همت همه مردم فهیم فرسفج از شهر شکوفه های سیب به عنوان اولین شهر بدون پلاستیک ایران رونمایی خواهد شد .

 جلالوند با بیان اینکه همه ۸ میلیارد انسان ساکن در کره زمین زیر یک سقف و یک چتر زندگی می کنیم گفت : متاسفانه زیاده خواهی های انسان در مدرنیته و تلاش برای تسخیر و استعمار و استثمار دنیا توسط کشورهای غربی سبب رقابت های بی پایانی شد که دود آن به چشم همه بشریت رفت اما درمان آن باید با نگاه محلی و با تکیه بر آموزش و فرهنگ سازی باشد و نباید منتظر معجزه و یا کمک دیگران ماند .

ایشان با بیان اینکه در حال حاضر به خاطر زیاده خواهی های چند قدرت بزرگ و استعماری و در راس آنها آمریکا لایه ازن آسیب دیده و عملا سلامت همه ما و این کره خاکی به خطر افتاده گفت : در حال حاضر باید با نگاه بومی و بنا به مقتضیات جغرافیایی و شرایط موجود در هر محل و استفاده از ظرفیت همه دستگاه ها و ادارات دولتی و البته در راس آنها مردم همان منطقه و سازمان های مردم نهاد  به مقابله با پدیده گرم شدن زمین و آلاینده های زیست محیطی برخیزیم .

وی با اشاره به اینکه از  زمانی که به عنوان شهردار توفیق خدمت به مردم شریف و خون گرم فرسفج را پیدا کردم تصمیم گرفتم تا هر زمانی که در خدمت این دوستان باشم نهایت سعی ام را انجام دهم که مثمر ثمر باشم و در این راستا از بدو ورود با مطالعه همه ظرفیت های این شهر بهترین پتانسیل را در حوزه بوم گردی و البته بوم گردی  با تاکید بر حوزه سلامت و محیط زیست پاک نهادم .

ایشان با اشاره به وجود یک کاروانسرای قدیمی شاه عباسی به مساحت ۴۰۰۰ متر مربع گفت : انشاالله با تحقق فرسفج به عنوان اولین شهر بدون پلاستیک ایران و وجود ظرفیت های گردشگری از جمله کاروانسرای شاه عباسی و باغات سیب در سال ۹۷ شاهد شروع بحث بوم گردی و رشد سفر به فرسفج به عنوان مقصد گردشگری خواهیم بود .

دکتر جلالوند در پایان تاکید کرد که طی هفته جاری کارگروهی ویژه با همکاری شورای محترم شهر فرسفج .ادارت بخش و سازمان های مردم نهاد و همه دوست داران محیط زیست در شهرداری تشکیل می گردد و انشاالله تا پایان سال و در یک برنامه زمان بندی و به صورت تدریجی پلاستیک و ظروف یکبار مصرف را از ادارت و زندگی مردم حذف خواهیم کرد .

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>