خانه / اسلایدر / اجرای بخش هایی از آلبوم جدید آرش کامور در ارکستر ملی ایران
اجرای+ارکستر+ملی+ایران+به+رهبری+فریدون+شهبازیان+در+تالار+وحدت (1)

اجرای بخش هایی از آلبوم جدید آرش کامور در ارکستر ملی ایران

ارسال به دوستان
۱
۰ارکستر ملی ایران که به رهبری فریدون شهبازیان و خوانندگی وحید تاج روز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت در تالار وحدت برگزار شد، در بخش دوم اجرا، قطعاتی از آلبوم جدید آرش کامور با نام “عطار” را اجرا کرد.

به گزارش سایت خبری نگاه آفتاب، در این اجرا، آرش کامور نیز که آهنگساز آلبوم “عطار” بود با کمانچه نوازی در اجرای قطعات و همچنین دقایقی تک نوازی کمانچه با ارکستر ملی ایران همراهی نمود.

لازم به ذکر است که در بخش اول کنسرت، اجرای “اُورتور آوار” آغاز کننده اجرای ارکستر ملی ایران بود و  سپس وحید تاج برای خواندن قطعات «بهار عاشق»  و “خوشه چین” آثار ماندگاری از روح‌الله خالقی به روی صحنه آمد.

پس از ترک صحنه از سوی وحید تاج، مخاطبین قطعه «سرود گل» اثری از حسین دهلوی را با اجرای زیبای ارکستر ملی ایران شنیدند .

با حضور مجدد وحید تاج بر روی صحنه  در بخش اول کنسرت  و اجرای«بهار دلنشین»  و “دو نغمه بختیاری” از آثار معروف روح‌الله خالقی  بخش نخست اجرا به پایان رسید.

پس از دقایقی استراحت، قطعات «به یاد صبا» و «نغمه ترک» از ساخته‌های حسین دهلوی توسط ارکستر ملی به رهبری فریدون شهبازیان اجرا شدند و در ادامه با حضور وحید تاج بر روی ، قطعات «مست مست»، «دریغ» و «مست» از ساخته‌های آرش کامور و اشعار عطار نیشابوری به اجرا درآمدند که می‌توان این قطعات را مهم‌ترین بخش اجرا دانست.

از دیگر نکات قابل‌توجه اجرای شامگاه چهارشنبه‌ ۱۹ اردیبهشت ارکستر ملی ایران حضور آرش کامور خالق سه آثار پایانی کنسرت از آلبوم «عطار» بود که وی با نواختن ساز کمانچه، ارکستر را در اجرای هرچه بهتر این قطعات همراهی کرد و با تشویق فراوان حاضرین در کنسرت مواجه شد.

اجرای نخصتین سرود ملی ایران نیز حسن ختام کنسرت ارکستر ملی ایران به خوانندگی وحید تاج بود.

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>